Dne 28.dubna se na atletickém stadionu v Meziboří konaly zahajovací závody mladšího žactva a elévů. Naši přípravku, potažmo oddíl ASK Lovosice, reprezentovalo 9 elévek a 2 mladší žákyně. Pro většinu z děvčat to byly premiérové závody na dráze a nutno dodat, že si vůbec nevedla špatně. Elévka Martina Kreutzerová dokázala vyhrát běh na 150m (23,75), když za sebou nechala 29 soupeřek, přidala i pěkné 6.místo v běhu na 60m (9,67). Už celkem ostřílená elévka Eva Pojslová si dala čtyřboj. Přidala další pódiové umístění tohoto dne a to krásné 3. místo v běhu na 600m (2:09,48), 4.místo v hodu kriketovým míčkem (29,83), další 4. místo na 60m (9,60) a 6.místo na 150m (25,05). To jsou výborné výkony a skvělý výhled na blížící se přebory ve víceboji! Neztratila se ani další elévka Anička Slámová, která srdnatě bojovala v běhu na 600m, obsadila 5.místo, přičemž bronz jí utekl o 3 desetiny. Pro Aničku hovoří to, že je ročník 2004 a v této kategorii bude ještě další dvě sezóny. Radost nám dělaly ale i ostatní elévky Karolína Ceé, Štěpánka Břečková, Jára Lečbychová, Lucka Kalinová, Bára Černá a Adéla Zemanová. Konkurence byla veliká. Když děvčata u atletiky vydrží, budou pilná v tréninku, výsledky se dostaví. Škoda, že se závodu z důvodu nemoci nemohly zúčastnit dvě další talentované Elen Pémová a Nela Nehybová. Mladší žákyně v Meziboří zastupovaly Bára Mižičová a Kristýna Omastová. Pro obě děvčata první závodní zkušenost na atletickém oválu. Opět musím smeknout klobouk. Bára v běhu na 60m stlačila čas pod 9s (8,99) a obsadila 6.místo. V dálkařském sektoru dolétla na 364cm. Kristýna skočila 371cm, 60m zaběhla za 9,52 a v hodu míčkem předvedla 32,62m. I tady velký příslib do budoucna, jen vydržet.