Z Mistrovství ČR v přespolním běhu, které proběhlo za slunečného počasí v sobotu v Bělé nad Radbuzou, se lovosičtí atleti vrátili bohužel s prázdnou. Startovní listiny byly nabyté a tratě pěkně náročné. Řada běžců svůj závod ani nedokončila. V kategorii mladších žáků, kteří museli zdolat 1500m, si svoji premiéru na velké akci odbyl Šimon Weniger, který se s počáteční nervozitou brzy vyrovnal a v solidním tempu doběhl na 15.místě. Starší žákyně Michaela Červínová závod úplně nezvládla a nepodařilo se jí obhájit medaili z loňského roku. Po polovině trati dlouhé 3000m se ještě držela ve vedoucí skupince. Tempo bylo ale přepálené a Míše začaly docházet síly. Propadala se ve startovním poli a cílem nakonec proběhla jako sedmá. Bylo to pro ni velké zklamání, ale pozice v první desítce ČR je přesto velkým úspěchem. Posledním lovosickým zástupcem byl dorostenec Jan Hock. V nejobsazenější kategorii výborně odstartoval, ovšem v průběhu závodu se před něj postupně dostávali ostatní borci. Čtyřkilometrovou trať zvládl dokončit jako 47. Kategoriím staršího žactva a dorostu vůbec neprospělo dlouhé čekání na start, jejich běhy byly zařazeny až na úplný konec celého programu mistrovství.