Víkendové MČR žactva, které uspořádali na krásném, zrekonstruovaném stadionu v Plzni, přineslo našim atletům 3 cenné kovy. Jako první do bojů o medaile zasáhl David Koblischke ve vrhu koulí. V prudkém lijáku se mu pokusy příliš nedařily a skončil 15. Po té musela být celá soutěž na 30 minut přerušena. Počasí se naštěstí umoudřilo, a tak mohla ke svému běhu na 1500m nastoupit Michaela Červínová. Na startu se seřadila osmnáctka nejlepších žákyň. Již od úvodu závodu se do čela dostala pozdější vítězka a tempo, které nasadila, ostatní závodnice vůbec neakceptovaly. Míša se držela na špici pronásledující skupinky a v novém osobním rekordu 4:47.97 si bezpečně doběhla pro druhé místo. V té době zahájil své hody v disku také David. Po třech pokusech mu patřilo 3.místo, ale pátý znamenal posun na stříbrnou pozici. Tu si podržel i v šesté sérii, když velice vydařeným pokusem vylepšil své osobní maximum na 50.52m. Třetí zástupkyně oddílu Kristýna Malířová zahájila své nedělní účinkování v dálce. Ta ale nevyšla podle jejích představ, i když se na ni moc těšila, a obsadila 16.příčku. Pak přišla na řadu její parádní disciplína-výška. Týna potvrzovala roli favoritky, ale na výšce 170cm tentokrát bohužel neuspěla a předčila ji jedna ze soupeřek. Přidala tak do lovosické sbírky třetí stříbro. Všichni tři atleti se těmito výkony nominovali na mezistátní utkání reprezentace ČR, které se uskuteční tuto sobotu ve slovinském Mariboru.