V sobotu 11. října proběhl 4. ročník přespolního Máchova běhu, který pořádá atletická přípravka při ZŠ Ladova. Akce byla pro tento rok zařazena do projektu „ČUS Sportuj s námi“. Za krásného podzimního počasí se u sochy K. H. Máchy sešel rekordní počet 211 běžců všech věkových kategorií. Máchův běh přivítal běžce nejen z Litoměřic, ale také z Ústí nad Labem, Děčína, Roudnice nad Labem, Loun, Neratovic, Mostu ba dokonce i z Prahy. V průběhu sportovního dopoledne padlo 11 traťových rekordů a bylo rozdáno velké množství pohárů a věcných cen. Akce se zúčastnili nejen registrovaní atleti, ale na Mostnou horu dorazili také  běžci, kteří si přišli zasoutěžit jen tak pro radost a mezi „profíky“ se rozhodně neztratili! :-) Zářili i zástupci pořádající přípravky a starší atleti z ASK Lovosice. Kdybychom měli vyjmenovávat všechny úspěšné děti naší přípravky, jedna stránka by nestačila. Zmiňme tedy jen vítěze jednotlivých "minikategorií", kterými byli Laurinka Veleková (r.2009 a mladší), Markétka Rambousková (r.2007-08), Magda Dzivjaková a Ondra Prchlík (r.2005-06). Mladší žáky suverénně vyhrál Šimon Weniger, s ostatními staršími žákyněmi si poradila Michaela Červínová, kterou těsně následovala Eliška Kohlertová. Ve starších žácích to vypadalo podobně, zvítězil Jakub Kafka a druhý byl Honza Preiss. Honza Hock si odnesl vavříny dva, vyhrál dorostence a posléze i mílaře. Všem účastníkům děkujeme za přízeň a kladné ohlasy. Realizačnímu týmu, složeného především z učitelů a žáků ZŠ Ladova, děkujeme za hladký průběh závodu. A v neposlední řadě naše poděkování za podporu patří Městu Litoměřice a České unii sportu. Věříme, že se příští rok 10. října opět sejdeme v hojném počtu.