Úspěšnou neděli zažili mladí vytrvalci trenéra Venclíčka v Klášterci nad Ohří. Jednotlivé kategorie byly velmi dobře a kvalitně obsazené, o to jsou umístění našich závodníků cennější. Do krásného prostředí podzimního zámeckého parku nejprve vyběhl mladší žák Šimon Weniger, který měl před sebou trasu 1750m. Celou dobu se držel v závěsu za vedoucím závodníkem a v závěru, těsně před cílovým kopcem, do toho šlápl a vyytvořil si rozhodující náskok, který udržel až do cíle. Stejně dlouhá trať byla připravena i pro starší žákyně Míšu Červínovou a Elišku Kohlertovou. Začátek se jim povedl a obě se hned dostaly do čela celého startovního pole, kde se vytvořila skupinka tří běžkyň a ta se držela pospolu až do nejtěžšího úseku okruhu, kterým byl výběh po schodech do prudkého kopce. Tam se podařilo Míše poodskočit a tento odstup uhájila až do konce závodu. Eliška sice trošku ztratila, ale v cíli na ni čekala bronzová medaile. Starší žák Honza Preiss měl před sebou dva rozdílné okruhy. Už v tom prvním se mezi jednotlivými závodníky utvořily pěkné rozestupy. Do následujícího kola Honza vbíhal těsně na 5.místě, které si podržel vynikajícím finišem do strmých schodů až k cílové čáře. Dorostenci vyrazili na trať společnš s juniory, proto byl závod trochu nepřehledný. Čekala je pěkná porce 4650m. Honza Hock po startu nikam nespěchal, ale hned po úvodním seběhu se posunul na druhou pozici a tu upevňoval v celém průběhu závodu. Před ním běžel pouze jeden z juniorů, a proto se Honza mohl radovat z vítězství ve své kategorii. Díky sponzorům byli oceněni všichni závodníci až do 6.místa, takže žádný z našich běžců neodjížděl domů s prázdnou.