V neděli 23.listopadu se v Děčíně Křešicích konal 20. ročník Běhu na Chlum. Atletická přípravka na něj vyslala pět běžců a ti si nevedli vůbec špatně. V kategorii žáků do 7 let nás na svých prvních závodech reprezentoval František Baloun. Tratě mají na Chlumu celkem dlouhé a Fanda se s 630m dlouhým okruhem pral statečně, nicméně na nejlepší nestačil a obsadil 9. místo. O kategorii výše vybojoval na stejné trati Jirka Cepník pěkné 4.místo. Poté se začaly dít věci, protože do svého závodu vystartovali žáci a žákyně do 11 let. Děvčata měla možnost porovnat svou výkonnost v přímém souboji s chlapci. Toto srovnání nás potěšilo, zkušené atletky Anna Slámová a Elen Pémová držely na trati 1260m krok s chlapeckým vítězem, jímž se stal po zásluze náš Matěj Prchlík. Matěj si po celý závod udržoval těsný náskok, ale děvčata byla na dostřel. Ve finiši pak za ním měla o trochu více sil Elen a Anička brala 2.místo. Gratulujeme!