Jedním z posledních krosů, kam se vydala skupina našich běžců, byla v sobotu 4. 4. Velká Žatecká. Soupeři se už mezi sebou dobře znají, a tak o favoritech v jednotlivých kategoriích bylo celkem jasno. Opravdovou krosovou překážkou byl spadlý strom přes cestu běžecké trasy. Ale závodníci se s tím vyrovnali. V kategorii st. žactva nastoupil nejprve Šimon Weniger. Bylo jasné, že na domácího favorita ještě nemá, a tak na stupních vítězů přebíral pohár za druhé místo. Pro pohár za první místo si vystoupila Eliška Kohlertová, která hned od začátku za to vzala a nikoho už před sebe nepustila. Zajímavý byl start dorostenců. Zde jsme měli hned tři zástupce. Běželi společně s juniory, ale ty se před ně nedostali. Na stupně vítězů nikoho cizího nepustili, a tak si rozdělili ceny mezi sebou v pořadí Honza Hock, Kuba Kafka a Přema Preiss.  Byl to hezký pohled. Navíc Honza Hock i přes handicap spadlého stromu přes trať vytvořil traťový rekord! Kategorie dorostenek vypsána nebyla, a tak Míša Červínová  musela běžet v kategorii juniorek. I přesto se před ní dostala pouze Lucka Svobodová z Mostu. V kategorii přípravky roč. 2004 – 2005 dala o sobě opět vědět Anička Slámová. Krásným během si vybojovala 1. místo. Hlasatel byl vítězstvím Aničky trošku zaskočen, neboť na startu považoval za favoritku domácí závodnici. Všichni tedy získali pohár a byli nadšeni.