V sobotu 17. března se konal tradiční Běh Kyselkou v Bílině, pro tento rok i v hlavních kategoriích

jako krajský přebor.

Běžci se museli kromě trati a soupeřů vypořádat i se sněhovou nadílkou a teplotou kolem -5 stupňů.

Závod zahájily mladší žákyně, kde jsme měli 5 děvčat. Vedla si skvěle a vesměs všechna doběhla v první polovině 26členného pole. Nejlépe si vedla Tereza Červínová, která finišovala na skvělém 2.místě. Natálka Klepáčová doběhla těsně 4., Zuzka Kožnarová 10., hned za ní Nikola Skálová. Na 14. místě skončila Míša Ceé.

V kategorii mladších žáků jsme bohužel nikoho neměli, škoda nemoci Ondry Prchlíka, umístil by se určitě vysoko.

Na starší žákyně čekal okruh dlouhý 2290 metrů. Naše dvě zkušené atletky se rozhodně neztratily, Anička Slámová doběhla 4. a Elen Pémová 5.

Starší žáci byli rovněž dva, Michael Hoftych finišoval jako 8. a Vráťa Baudler 15.

Dorostenka Klára Vyvialová brala bronz a juniorka Michaela Červínová svůj závod ovládla a stala se krajskou přebornicí.

Své dvě zástupkyně jsme měli i v kategorii elévek A, tedy dívek narozených 2007-2008. Mezi 16 děvčaty si Tereza Hrnčířová doběhla pro bronz a Ema Kučerová byla hned za ní. Výborně! Naši atleti byli zkrátka vidět.

Děkujeme za reprezentaci a další akce nás čeká v sobotu 24.března a to hned běžecký svátek – mistrovství republiky v přespolním běhu v Dolní Dobrouči. Držte našim atletům pěsti.