V neděli 17. června jsme se vydali s našimi nadějnými atlety do Bíliny na krajský přebor jednotlivců mladšího žactva

a elévů. Počasí atletům přálo a nic jim nebránilo podávat svá maxima ve vybraných disciplínách. Nutno říci, že naši svěřenci nám dělali radost, byli vidět a z Bíliny si vezeme 12 medailí (4-4-4), celkem dost umístění hned pod stupni vítězů a řada atletů si vylepšila svá osobní maxima.

Krajskými přeborníky se stali Adéla Markvartová a tato talentovaná mladší žákyně si vystoupila na nejvyšší stupínek hned 3x, což je úžasný úspěch. Vyhrála skok vysoký v osobáku (151cm), také běh na 150m a byla členkou vítězné štafety, spolu s Nicole Arnold, Annou Gruntovou, a Magdou Dzivjakovou. Za zmínku stojí, že děvčata svým časem ve štafetě na 4x60m „na dálku“ porazila i vítěznou štafetu chlapců! Poslední zlatou za výkon v hodu oštěpem získal vynikající Ondra Prchlík. Výkon 27,81m je rovněž osobním maximem.

Stříbrnými medailemi přispěli mladší žáci Martin Luksch (60m), Ondra Pour (800m – úžasné zlepšení osobáku na 2:29,30!), Nicole Arnold (oštěp -23,94m – rovněž osobní rekord). Poslední stříbrnou medaili přidal elév Dan Kačur v hodu kriketovým míčkem -41,04m, také OR).

Bronzovou medaili si z Bíliny odvezla šikovná elévka Sofinka Kubcová v běhu na 60m - 9,55s, která je navíc v kategorii elévů prvním rokem. O další placky se už postarali mladší žáci. Ondra Prchlík bral svou další medaili, tentokrát ve skoku dalekém a doskočil si pro ní ve výborném osobáku 465cm.

Jolana Smržová vybojovala bronz v osobním rekordu 12,07s v běhu na 60m překážek a poslední medaili získala v úžasném závodě na 800m Zuzana Kožnarová, kdy si rovněž výrazným způsobem posunula hranici osobáku na 2:36,40.

Děkujeme všem medailistům, ale i ostatním, kterým to letos ještě na medaili nevyšlo. Když vydrží, medailové úspěchy jistě přijdou.

4.místa vybojovali: Anna Gruntová (60m-8,73s -vyrovnaný OR), Natálie Klepáčová (800m – 2:37,07 – vynikající OR) a Jaroslav Smělý (míček – 39,81m)

5.místa: Barbora Fibichová (60m – 9,71s), Magda Dzivjaková (150m-21,31s – OR), Nikola Skálová -300m (47,44s), Adam Bradáč (600m – 2:00,73 -OR) a Míša Ceé (1500m-6:09,22).

6.místa: Natálie Klepáčová (150m -22,13s – OR) a Martin Luksch (skok daleký – 446cm).

Pochválit je ještě třeba benjamínky z řad elévstva Blanku Biňovcovou a Tomáše Vysoudila (oba 60m a skok daleký), kteří byli na svých prvních závodech a rozhodně se neztratili.