V sobotu 26.3.2022 se ve Slavkově u Brna konalo mistrovství republiky v krosu. Z našeho oddílu se ho zúčastnilo 7 běžců. Tři děvčaty a čtyři kluci. Ve třech kategoriích ml. žactvo, starší žactvo a dorost nastoupilo 500 účastníků. V kategorii žákyň jsme měli dvě děvčata a počínala si dobře Ema Kučerová byla 28. a Elen Kutilková 31.místo  v téměř stočlenném startovním poli je úspěchem. V kategorii žáků jsme měli čtyřčlenné zastoupeni. Závod kde se v posledním okruhu značně zrychlilo a utrhla se šestice nejlepších. V té se udržel Dan Kačur  a doběhl na pěkném šestém místě. Ve zbývajícím startovním poli doběhli Petr Gala a Adam Bradáč na 19 a 20 místě. V početném startovnim poli doběhl na 60 místě Tomáš Lamoš.
V kategorii dorostenek běžela Lucka Brožková a doběhla na 38 místě, což bylo její nejlepší umístění na krosovém mistrovství republiky. Jako zástupci Ústeckého kraje byli jako oddíl nejúspěšnější. Všem děkuji za bojovný výkon a těším se na dráhovou sezónu kde se k nim přidají další běžci našeho početného štrekařského teamu. Za ASK Lovosice Jan Beneš