Na konci června se v Olomouci konala olympiáda dětí a mládeže. Lovosická atletika byla vidět, nominováni byli Dan Kačur, Jan Soukup, Petr Gala, Jaroslav Smělý a Monika Nedorostová.

Nejvýraznější stopu v Olomouci zanechal Dan Kačur, který v běhu na 1500m dokázal heroickým výkonem vybojovat bronz. Dan si vytvořil vynikající osobák 4:12,60 a ten je i novým krajským rekordem. Předešlý rekord patřil dalšímu borci lovosické atletiky Jakubu Živcovi (4:15,10 z roku 2005).

Na stejné distanci bojoval i Petr Gala, který si v rozběhu zaběhl výborný osobák 4:25,74 a časem postoupil do finále, kde doběhl na 12.místě.

Vynikající výkony podával i Honza Soukup. Ten nastoupil v bězích na 60m a 300m. Na 60 nepostoupil z rozběhu, ale na jeho královské trati se probojoval až do finále, kde v osobním rekordu 37,49 doběhl 6.

Jaroslav Smělý byl favoritem ve vrhu koulí žáků, v soutěži se mu ale nedařilo a zaznamenal jen 13,11. To stačilo na 11. místo.

Mladší žákyně Monika Nedorostová reprezentovala ve skoku vysokém a v osobním rekordu 150cm obsadila pěkné 7.místo.

Gratulujeme všem jmenovaným, jsme rádi, že se na tuto vrcholnou soutěž kvalifikovali a reprezentovali náš oddíl.