1. dubna 2023 se v Jablonném nad Orlicí konalo mistrovství republiky žactva a dorostu. Nechyběli ani naši atleti. Na startu bylo osm závodníků. První závod (ještě nemistrovský), byl závod elévů a v něm jsme měli zastoupení a to Štěpánku Skokanovou, která patří mezi velmi dobré závodníky ve své kategorii, což potvrdila a ve velmi dramatické koncovce vybojovala druhé místo. Po ní se na start postavila Klára Fuhrmannová, která je prvním rokem mladší žákyně a počínala si velmi dobře. Doběhla na 32. místě ve startovním poli 95 závodnic. V kategorii starších žáků jsme měli tři závodníky. Závod rozběhli svižně a na špici se stále pohyboval Petr Gala, který v dramatické koncovce vybojoval čtvrté místo, což je nejlepší umístění našeho žáka za posledních deset let. Za nim ve startovním poli doběhli Honza Skokan na 53. místě a Radim Kačur na 94. místě. V poslední dorostenecké kategorii nastoupila na start Ema Kučerová, která doběhla na velmi pěkném 29. místě.
V kategorii dorostenců na nejdelší čtyřkilometrové trati se začalo velmi zostra. Startovní pole se roztrhalo a v něm si velmi dobře počínal Dan Kačur, který se postupně propracovával do první desítky, kde pak ve velmi rychlé dramatické koncovce vybojoval šesté místo. Patrik Lisec doběhl na 47. místě. Výkony našich závodníků jsou příslibem dobrých výkonů do nadcházející dráhové sezóny.