V sobotu 16.března se dočkalo krajského halového přeboru i mladší žactvo. Vyslali jsme do bojů 11 statečných atletů a ti se rozhodně neztratili. V hale na Strahově jsme vybojovali 5 medailí.

Naší nejúspěšnější atletkou byla Zuzka Tupá, která získala 3 cenné kovy. Nejprve ovládla 60m překážek (9,97), nedlouho poté běžela i finále hladké 60, kde byla papírovou favoritkou. Soupeřka z Duchcova ale doběhla do cíle o pár setin dříve a tak Zuzka brala stříbro (8,45). Ještě jedno stříbro pak přidala jako členka úspěšné štafety na 4x200 metrů. Společně se Zuzkou se o medaili zasloužily Štěpánka Skokanová, Viktorie Kousalová a Adéla Mišáková. Výsledný čas je velice dobrý - 1:58,43.

Krajskou přebornicí se stala i Štěpánka Skokanová, která dominovala na své oblíbené trati 1500m. V sólo závodě dokázala vylepšit dva týdny starý osobní rekord z halové republiky žactva. Její PB má teď hodnotu 5:04,01. Štěpánka obsadila i solidní 5.místo na 150m. Tento závod běžela půl hodiny před startem 1500 a půl hodiny po 1500 už na ní čekala zase štafeta. Během cca hodiny tedy Štěpánka absolvovala všechny své závody! Klobouk dolů.

Zlatou medaili jsme získali i v běhu na 1500m mladších žáků a to zásluhou Olivera Olšáka. Ten v souboji na pásce porazil v osobním rekordu 5:19,74 soupeře z Bíliny.

I další atleti podávali skvělé výkony a leckde k medaili či finálové účasti chybělo velmi málo.

Mikuláš Mareš: 300m - 54,73 - 6.místo, 60m - 10,39 - 19.místo

Děvčata - Wipplerová, Panclová, Macková a Šafářová rovněž běžely štafetu a obsadila s časem 2:18,97 17.místo.

Všem jmenovaným gratulujeme k výsledkům a děkujeme za skvělou reprezentaci oddílu. Těšíme se na dráhovou sezónu.